Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Informator dla Kandydatów

Informacje opublikowane przed 1.09.2023 r. znajdują się w zakładce ARCHIWUM BIP - "Rekrutacja"

 

PODANIE DO SZKOŁY MUZYCZNEJ – do pobrania

 

INFORMATOR DLA KANDYDATÓW DO  SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA

im. FRYDERYKA CHOPINA W SOLCU KUJAWSKIM

  1. Organ prowadzący: Gmina Solec Kujawski
  2. Szkoła posiada własny Statut z dnia 29.08.2009r. z późn. zmianami.
  3. Szkoła realizuje następujące cele i zadania określone w Ustawie z dnia 7 września 1991 o systemie oświaty, Ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 i 949); oraz w przepisach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odnoszących się do szkół artystycznych, a w szczególność:
    1. umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły;
    2. umuzykalnia, rozwija zdolności artystyczne uczniów, umożliwia absolwentom dokonanie świadomego wyboru dalszego kierunku kształcenia w Szkołach Muzycznych II stopnia oraz Liceach Muzycznych;
    3. przygotowuje do aktywnej działalności na rzecz kultury.
  4. Rok szkolny rozpoczyna się z dniem 1 września każdego roku, a kończy się w najbliższy piątek po dniu 18 czerwca następnego roku (szkoła realizuje przerwy świąteczne, ferie zimowe i wakacyjne ).
  5. Szkoła prowadzi rekrutację:
    1. do klasy I cyklu sześcioletniego SM I st. dla kandydatów, którzy w danym roku kalendarzowym  kończą co najmniej 7 lat oraz nie więcej niż 10 lat, na instrumenty: fortepian, gitara, skrzypce, wiolonczela, flet, saksofon, akordeon, klarnet, perkusja (na wniosek rodziców naukę w szkole może rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat, pod warunkiem, że korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole muzycznej, albo posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną)
    2. do klasy I cyklu czteroletniego SM I st. dla kandydatów, którzy w danym roku kalendarzowym kończą co najmniej 8 lat oraz nie więcej niż 16 lat, na instrumenty: fortepian, gitara, skrzypce, wiolonczela, flet, saksofon, akordeon, klarnet, perkusja.
    3. dopuszcza się możliwość ubiegania się kandydata o przyjęcie do Szkoły, do klasy wyższej niż pierwsza – szczegółowych informacji dotyczących liczby wolnych miejsc udziela sekretariat Szkoły.
    4. dopuszcza się możliwość przechodzenia ucznia z innej szkoły muzycznej szczegółowych informacji dotyczących liczby wolnych miejsc udziela sekretariat Szkoły.
  6. Wszyscy kandydaci ubiegający się o przyjęcie do szkoły składają wniosek o przyjęcie do szkoły w terminie od 1 lutego do najbliższego piątku po dniu 20 czerwca roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, na które przeprowadzana jest rekrutacja i nie później, niż w dniu poprzedzającym wyznaczony termin badania przydatności. O przyjęcie do szkoły mogą ubiegać się również osoby niepełnosprawne. Wniosek składany jest na specjalnym druku wraz z załącznikami
  7. Do wniosku –należy dołączyć:
    1. zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia kształcenia w danej publicznej szkole lub publicznej placówce artystycznej, wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (art. 142 ust. 2 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. 2023.900)),
    2. w przypadku dziecka, które w danym roku  kalendarzowym kończy 6 lat: zaświadczenie o korzystaniu z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole muzycznej lub opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o psychofizycznej dojrzałości dziecka do podjęcia nauki szkolnej.
  8. Czas trwania cyklu kształcenia w SM I – go stopnia wynosi:
    1. cykl czteroletni – 4 lata
    2. cykl sześcioletni – 6 lat
  9. Godzina lekcyjna trwa 45 minut z wyjątkiem zajęć z instrumentu głównego cyklu sześcioletniego w klasach od I do III – 30 min (wg planu nauczania).
  10. Szkoła kształci w następujących specjalnościach: fortepian, skrzypce, wiolonczela, akordeon, gitara, perkusja, klarnet, saksofon, flet poprzeczny.
Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej

„Rozbudowa i modernizacja Systemu Regionalnego Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego” realizowana w ramach Projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0", współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego